Ruska Premier liga
0

Mordovija sredila Anži

Nogometaši Mordovije iz Saranska na startu proljetnog dijela ruskog prvenstva pobijedili su Anži iz Mahačkale 2-0.

Superbogata ekipa iz Dagestana, u kojoj odnedavno igra i kapiten bh. reprezentacije Emir Spahić, ostala je tako u nedjeljnoj utakmici 20. kola bez ijednog boda na gostovanju kod posljednjeplasiranog sastava lige. U prvom poluvremenu sastav Guusa Hiddinka niti jednom nije uputio udarac u okvir gola domaćeg golmana.

Pogotke su za pobjedničku ekipu postigli Perendija u trećoj i Muhamecin u 73. minuti.

U derbiju kola Rubin je u Kazanu nadigrao prvaka, Zenit iz St. Peterburga, 1-0. CSKA je subotnjom pobjedom kod Krilje Sovjetov sada Anžiju pobjegao pet, a Zenitu osam bodova.

Armenski reprezentativac Jura Movsisjan hat-trickom je debitirao u dresu moskovskog Spartaka, koji je na svom terenu nadigrao Terek iz Groznog 3-1.

Ruska premierliga, 20. kolo:

Spartak – Terek 3-1 (Movsisjan 2, 29, 76 / Mauricio 78) Rubin – Zenit 1-0 (Neto 30-ag)

Mordovija – Anži 2-0 (Perendija 3, Muhamecin 73)