2

Montpellier minimalno slavio protiv Angersa, Metz bolji od Lillea

Montpellier je u 1. kolu Ligue 1 slavio protiv Angersa minimalnim rezultatom 1:0.

Ovo je 11. uzastopna sezona koju Montpellier otvara na svom stadionu. Računajući ovu pobjedu ima učinak od četiri pobjede, pet remija i dva poraza.

Kada je Boudebouz pogodio u osmoj minuti za Montpellier izgledalo je da će u meču biti nekoliko golova, ali do kraja meča mreže su mirovale i ostalo je 1:0 za domaći tim.

Minimalnim rezultatom slavio je i Nantes u gostima protiv Dijona. Gol odluke postigao je Thomsen u 48. minuti meča.

Velika tri boda ispustio je Lorient na gostovanju kod Caena. Gosti su poveli sa 2:0 golovima Moukandja koji je pogađao u petoj i 19. minuti, ali je sve poremetio Toure u 26. minuti kada je dobio direktan crveni karton.

Uslijedio je povratak domaćeg tima do poluvremena. Rodelin je smanjio na 2:1 u 32. minuti, a Santini u 43. minuti izjednačio na 2:2. Pobjedu Caenu svojim drugim golom na meču donio je Santini u 87. minuti.

Istim rezultatom Metz je na romaćem terenu savladao Lille (3:2) koji je dva puta vodio. Edinc (56' i 76' penal) i Jouffre (88' penal) pogađali su za Metz dok je za goste oba gola postigao Lopes (35' i 70').