4

Monaco golovima Silve i Raggija pobijedio posrnuli Marseille

U posljednjoj utakmici 34. kola Ligue 1 Monaco je na svom stadionu rezultatom 2:1 savladao Marseille.

Monaco je pred početak meča imao ohrabrujući podatak, a to je da je neporažen u 21 meču u kojem je igrao Lacina Traore. Nije to podatak koji presuđuje, ali igra određenu ulogu.

Kako god, visoki napadač iz Obale Slonovače počeo je meč, a Monaco je poveo u 47. minuti golom Silve. Vodstvo je udvostručio Raggi u 75. minuti, a konačnih 2:1 postavio je Barshuayi.

Dakle, novi meč bez poraza za Monaco u utakmicama u kojima je igrao Traore. Prethodna dva meča nije igrao, a Monaco je upisao poraze.

Golom Batshuayija, Marseille je uspio izjednačiti sjajan niz koji je zabilježio Evian u sezoni 2011/12. Naime, tim sa Velodromea povezao je 15 gostujućih mečeva lige u kojima je postigao barem jedan gol. Možda je malo čudno da u posljednje četiri sezone takav učinak imaju samo Evian i Marseiille, a ne Paris Saint-Germain.

Usput, taj učinak jedna je od rijetkih stvari kojom se Marseille može pohvaliti obzirom da se nalazi na katastrofalnom 15. mjestu tabele. Monaco je drugi sa dva boda više od Lyona.