0

Mohamad postavio novi rekord Bundeslige

Libanski stoper Youssef Mohamad upisao se u subotu u historiju nakon što je zaradio najbrži crveni karton u historiji njemačke Bundeslige.

Nogometaš Kölna je u 1. kolu novog njemačkog prvenstva, u domaćem dvoboju protiv Kaiserslauterna, isključen u 2. minuti, nakon što je kao posljednji igrač odbrane srušio austrijskog napadača Erwina Hoffera. Sudiji Felixu Brychu nije preostalo ništa drugo nego da mu dodijeli direktan crveni karton.

Mohamad je srušio rekord koji je, zanimljivo, postavljen također ove godine, tačnije u aprilu kada je veznjak Mainza Andreas Ivanschitz isključen nakon 188 sekundi utakmice protiv Nürnberga.

Uprkos Mohamedovo kartonu, Köln je uspio povesti s 1-0 golom Slovenca Milivoja Novakovića, ali su u nastavku preokret režirali hrvatski nogometaši. Dva je pogotka postigao Srđan Lakić, a jedan Ivo Iličević.