Zvijezde briljirale
2

MLS: Beckham i Keane dvostruki strijelci za LA Galaxy

David Beckham (Foto: Arhiv/AFP)
Dvije najveće zvijezde Los Angeles Galaxyja David Beckham i Robbie Keane istaknuli su se u sinoćnjem meču MLS lige postigavši po dva gola svaki u gostujućoj 5-3 pobjedi svoje ekipe protiv Portland Timbersa...

Nekadašnji kapiten engleske nogometne reprezentacije, Beckham, dao je prva dva gola za Galaxy u 19. i 24. minuti, od čega je ovaj potonji postigao iz slobodnog udarca.

Kapiten irske reprezentacije Keane se u strijelce upisao u 28. i 65. minuti. Preostali gol za sastav iz Los Angelesa, svoj sedmi ovosezonski, dao je napadač američke reprezentacije Landon Donovan iz jedanaesterca u 26. minuti. Keane je ove sezone dao 8 golova u MLS ligi, od čega četiri u posljednja dva susreta. Beckham je postigao pet golova.

Nakon 20 odigranih susreta LA Galaxy se nalazi na petom mjestu Zapadne konferencije s 26 osvojenih bodova.

MLS liga, subota:

Philadelphia - Montreal 2-1 Columbus - Kansas City 0-2 New England - Toronto 0-1 Chicago - Vancouver 1-0

Colorado - Dallas 1-2 San Jose - Real Salt Lake 5-0 Portland - LA Galaxy 3-5