14

Mladi Zmajevi poraženi od selekcije Austrije

(Foto: Klix.ba)
U21 nogometni reprezentativci Bosne i Hercegovine poraženi su večeras od selekcije Austrije, u Zenici, rezultatom 2:0, u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2015. godine u Češkoj.

Izabranici Vlade Jagodića nisu uspjeli savladati odgovarajuću selekciju Austrije. Austrijanci su u vodstvo došli u 30. minuti igre pogotkom Schauba, a pred kraj prvog poluvremena povećali su vodstvo na 2:0 pogotkom Stogera.

Rezultat se nije mijenjao u drugom poluvremenu.

Najbolju šansu za mladu selekciju BiH imao je Maletić u 81. minuti, međutim nije bio dovoljno precizan.

Mladi bh. nogometaši tako su nakon dva uzastopna poraza šanse za plasman na EP sveli na minimum već na početku kvalifikacija. Naredni meč igraju 10. oktobra kada idu u goste reprezentaciji Španije.