Kvalifikacije za EP 2013.
0

Mladi Zmajevi poraženi na Kipru

Sarajevo-x.com
Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine (igrači do 21 godinu) poražena je na Kipru (2:1), u utakmici igranoj u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

U prvih 45 minuta igre mladi igrači Kipra pružali su snažan otpor našim Zmajevima. Ipak, reprezentativci BiH uspjeli su zatresti mrežu domaćina početkom prvog poluvremena.

Strijelac je bio Miroslav Stevanović.

No, nakon toga igra naših igrača je stala, a domaći se nisu željeli lako predati. Iskoristili su grešku gostiju i u 66. minuti došli do poravnanja preko Nestora Mytidisa.

Izgledalo je da će utakmica završiti bez pobjednika, no u posljednjoj minuti igre slavlje domaćima je donio naš igrač Slavko Brekalo koji je postigao autogol.

Podsjetimo, u prvoj utakmici igranoj na Bilinom Polju mlada reprezentacija BiH demolirala je Kipar rezultatom 5:1.

Mladi reprezentativci u nedjelju lete za Atinu, a u ponedjeljak igraju s reprezentacijom Grčke.

Rezultati – 1. grupa

Kipar – San Marino 6:0, San Marino– BiH 0:3, Njemačka – Kipar 4:1, Grčka – Bjelorusija 2:3, Njemačka – San Marino 7:0, Bjelorusija – BiH 1:1, Kipar – Grčka 0:2, Bjelorusija – Njemačka 0:1, Njemačka – BiH 3:0, Grčka – San Marino 2:0, Kipar – Bjelorusija 1:3 San Marino – Njemačka 0:8, BiH – Kipar 5:1, Bjelorusija – Grčka 1:3, San Marino – Bjelorusija 0:2, Grčka – Njemačka 4:5, Kipar – BiH 2:1.

Njemačka 6 6 0 0 28:5 18 Bjelorusija 6 6 1 2 10:8 10 Grčka 5 3 0 2 13:9 9 BiH 5 2 1 2 10:7 7 Kipar 6 2 0 4 11:15 6

San Marino 6 0 0 7 0:28 0

Idući susreti: Grčka – BiH (14. XI), Kipar – Njemačka (15. XI).