0

Misimović i Džeko za pobjedu Wolfsburga

Sarajevo-x.com
Džeko i Misimović, Foto: Reuters
Zvjezdan Misimović postigao je dva gola u zadnjih osam minuta u utakmici koju je njegov Wolfsburg igrao protiv Brage u 3. kolu Kupa UEFA. Wolfsburg je uz ove i gol još jednog bh. reprezentativca, Edina Džeke, odnio pobjedu sa 3:2.

Braga je u Portugalu povela nakon šest minuta igre, a Džeko je izjednačio u 24. minuti. Drugi put je Bragu u vodstvo doveo Meyong, a onda je u 83. minuti sviran jedanaesterac koji je Misimović pretvorio u drugi gol za Wolfsburg.

Konačno, u 94. minuti Džeko je probio po lijevoj strani i pucao, a njegov reprezentativni kolega odbijenu loptu majstorski je poslao u gol Carvalha dos Reisa Eduarda. Konačni rezultat glasio je 3:2.

Wolfsburg sad ima šest prikupljenih bodova iz dvije utakmice, a Braga tri iz tri meča.