44

Miralem Pjanić asistirao u pobjedi Rome protiv Chieva

Piše: N. J.
Bh. nogometni reprezentativac Miralem Pjanić upisao je asistenciju u večerašnjoj pobjedi Rome protiv Chieva u utakmici 7. kola Serije A.

Pjanić je već u 4. minuti asistirao Destru koji je pogodio mrežu gostiju za vodstvo Vučice 1:0.

Bh. reprezentativac je odlično izveo korner, a Destro udarcem glavom zatresao mrežu Chieva, za koji od prve minute nastupa povremeni bh. reprezentativac Ervin Zukanović.

Do kraja prvog dijela za Romu su još pogađali Ljajić i Totti iz penala, te se na odmor otišlo uz prednost Vučice 3:0.

U drugom poluvremenu mreže su mirovale, te je Roma na kraju slavila sa 3:0. Pjanić je igrao do 68. minute, a zamijenio ga je Paredes. Zukanović je odigrao čitav meč za Chievo.

Roma je nakon ove pobjede na drugom mjestu sa 18 bodova, koliko ima i Juventus. Stara dama će svoju utakmicu 7. kola igrati večeras od 20:45 sati protiv Sassuola.