11

Minimalno slavlje Kraljeva: Trapp poklonio pobjedu Realu

Ronaldo (Foto: EPA)
Real Madrid je u okviru četvrtog kola Lige prvaka savladao PSG rezultatom 1:0 i obezbijedio prolazak u nokaut fazu takmičenja.

Odlučujući pogodak djelo je Nacha, koji je u 35. minuti iskoristio nevjerovatan kiks golmana Parižana Kevina Trappa koji je napustio svoj gol u pokušaju da sppasi da lopta ne ode u korner, no precijenio se i nije očekivao da će lijevi bočni igrač Kraljeva, koji je u igru ušao samo dvije minute ranije umjesto povrijeđenog Marcela, stići loptu.

Prije tog gola PSG je imao inicijativu, pokušavali su Cavani, Matuidi i Ibrahimović, no bez većeg uspjeha. PSG je već u 17. minuti morao napraviti prinudnu izmjenu, kada je povrijeđenog Verattija zamijenio Adrien Rabiot.

Nakon gola Real Madrid se povukao i prepustio inicijativu gostima, koji su do kraja meča propustili još nekoliko odličnih prilika.

Najbolju priliku za izjednačenje francuska ekipa je imala u 89. minuti, kada Angel Di Maria iz slobodnog udarca sa 20-ak metara pogađa prečku.