8

Minimalna pobjeda Veleža u Gabeli, Zrinjski preokretom do tri boda

Piše: J. H.
U okviru 22. kola BHT Premijer lige, Velež je na gostovanju u Gabeli slavio protiv domaćeg GOŠK-a (1:0) dok je Zrinjski na svom terenu savladao gostujuću Slaviju (2:1).

NK GOŠK - FK Velež 0:1

Igrači oba tima odigrali su veoma loše prvo poluvrijeme na stadionu u Gabeli. Velež je imao poluprilike preko Zvonića i Vladavića dok je Jusufbašić imao priliku za GOŠK iz slobodnog udarca.

No, u nastavku, Rođeni su ipak došli do vodstva zahvaljujući autogolu Paponje. GOŠK je u 53. minuti mogao do izjednačenja, međutim, Jusufbašićev šut sa bijele tačke odbranio je golman Oštraković.

Do kraja utakmice, Okić i Letić su mogli povećati vodstvo Veleža, ali se rezultat nije mijenjao.

HŠK Zrinjski - FK Slavija 2:1

Tim iz Istočnog Sarajeva je poveo u ranom dijelu utakmice na stadionu pod Bijelim Brijegom. Benović je u devetoj minuti uputio centaršut u peterac Zrinjskog a Aleksić bez problema poslao loptu u gol domaće ekipe.

Međutim, u nastavku, Plemići su se vratili u utakmicu. Do kraja prvog poluvremena, Bekić je pogodio za 1:1 da bi već u drugoj minuti nastavka Stojkić doveo Zrinjski u vodstvo.

Ovo je ujedno bio i konačan rezultat utakmice u Mostaru.