Serie A
0

Milan učvrstio drugo, Fiorentina četvrto mjesto

Nogometaši Milana pobijedili su (2-0) na vrućem terenu u Cataniji petu utakmicu u nizu i sedmi od osam posljednjih prvenstvenih dvoboja. Niti u jednom od njih nisu bili poraženi.

Strijelci za sastav Carla Ancelottija u dvoboju 34. kola talijanske lige bili su Filippo Inzaghi u 27. i Brazilac Kaka u 54. minuti. Kaka je također bio asistent za Inzaghija.

Kaki je to bio 15., a Inzaghiju 13. gol u sezoni.

Juventus je na Olimpijskom stadionu u Torinu remizirao s Lecceom 2-2. Gosti su poveli, Pavel Nedved je preokrenuo dvama svojim golovima (šesti i sedmi u sezoni), da bi za goste u sudačkoj nadoknadi izjednačio Castillo.

S ovim remijem za drugoplasiranim Milanom četiri kola prije kraja Torinezi zaostaju četiri boda.

Na četiri boda prednosti pred Genoom, koja svoju utakmicu 34. kola igra u večernjem terminu protiv gradskog rivala Sampdorije, pobjegla je Fiorentina na četvrtom mjestu. Pobijedili su igrači trenera Cesarea Prandellija Torino 1-0 na Artemio Franchi stadionu. Jedini strijelac za domaće bio je Vargas u 12. minuti drugog poluvremena.

Serie A, 34. kolo:

Catania – Milan 0-2 (Inzaghi 27, Kaka 52)

Juventus – Lecce 2-2 (Nedved 54, 66 / Konan 11, Castillo 90+3)

Fiorentina – Torino 1-0 (Vargas 57)

Palermo – Cagliari 5-1 (Migliaccio 29, Micolli 38, Tedesco, 50, Cavani 57, Succi 87 / Jeda 48)

Roma – Chievo 0-0

Siena – Napoli 2-1 (Kharja 11, Maccarone 25 / Pia 80)

Udinese – Atalanta 3-0 (Quagliarella 42, 84, Pasquale 90)

Genoa – Sampdoria (kasnije) Redoslijed: 1. Internazionale 77, 2. Milan 70, 3. Juventus 66, 4. Fiorentina 61, 5. Genoa 57 (-1), 6. Roma 53...