Serie A
0

Milan teškom mukom slomio otpor Leccea

Nogometaši Leccea, 19-plasirana ekipe talijanske nogometne lige, držali su bod u džepu tokom gostovanja kod Milana u 30. kolu sve do prve minute sudačke nadoknade. Završilo je na kraju 2-0 za sastav Carla Ancelottija.

Najprije je, u prvoj minuti sudačke nadoknade, Ronaldinho zabio nakon slobodnog udarca Andreee Pirla s desne strane. Na loptu je zapravo najviše skočio Švicarac Senderos i pucao po golu. Lopta je, međutim, pogodila Ronaldinha koji je skočio tik ispred njega i promijenila smjer tek toliko da je gostujući vratar Benussi ne stigne izbiti preko grede.

Dvije minute kasnije Pippo Inzaghi novim je pogotkom glavom zaključio sjajnu akciju Ronaldinha (peta) i Ševčenka (centaršut) po lijevoj strani.

I Ronaldinhu i Inzaghiju bili su ovo osmi postignnuti golovi ove sezone u Seriji A. Inzaghi je odigrao 90 minuta, Ronaldinho je ušao u 53. umjesto Seedorfa, a Ševčenko u 78. umjesto Kake.

Serie A, 30. kolo:

Milan – Lecce 2-0 (Ronaldinho 90+1, Inzaghi 90+3)

Udinese – Inter 0-1 (Isla 77-ag)

Juventus – Chievo 3-3 (Chielini 34, Yepes 53-ag, Iaquinta 79 / Pelliesier 25, 44, 90+1)

Roma – Bologna 2-1 (Totti 12-11m, 58-11m / Marazzona 26)

Sampdoria – Napoli 2-2 (Palombo 28, 63 / Zalayeta 44, Denis 90+2)

Cagliari – Catania 1-0 (Matri 80)

Reggina – Genoa 0-1 (Thiago 78)

Palermo – Torino 1-0 (Cavani 51)

Siena – Lazio 2-0 (Calaio 25, Maccarone 85)

Atalanta – Fiorentina 1-2 (Plasmati 49 / Jovetić 59-11m, Gilardino 89)

1. Internazionale 30 22 6 2 55-21 72