Serie A
0

Milan prekinuo niz bez pobjeda

Pobjedom 3-2 ostvarenom na San Siru protiv Udinesea u prvoj utakmici 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva, igrači Milana vratili su se na drugo mjesto tabele Serije A.

Milan je pobjedu čekao još od 24. januara. U međuvremenu su odigrali četiri utakmice, a okončali ih s po dva remija i dva poraza. Jedan od njih nanijela im je i Udineseova momčad u četvrtfinalnoj utakmici Talijanskoga kupa, no ovaj puta protiv "rossonera" nisu mogli.

U "predigri" za Manchester United, tačnije utakmicu osmine finala Lige prvaka koja se igra u utorak, Milan je pokazao dva lica pred Unitedovim menadžerom Sir Alexom Fergusonom. Smjestio se strateg engleskih prvaka na stadion i isprva vidio dobar Milan, razigranog Ronaldinha i precizne Klaas-Jana Huntelaara i Pata. U završnim minutama svakog poluvremena vidio je i Milan u padu.

Inače, Nizozemac je pogodio svoj četvrti i peti prvenstveni pogodak, a Pato osmi, od čega četvrti u posljednjih pet utakmica.

Na Ronaldinhovu je asistenciju, kojoj je prethodio "lažnjak" Huntelaar prvi puta pogodio već u sedmoj minuti utakmice. Brazilac je napravio sve, pa je napadaču preostalo samo poslati loptu u mrežu.

U 39. minuti bilo je 2-0 nakon nove dobre lopte i Patoove varke golmana Handanoviča.

Trenutak dekoncentracije u Milanovoj obrani Udinese je naplatio u drugoj minuti sudačkog produžetka uvodnog poluvremena. Antonio Floro Flores pogodio je na asistenciju najboljeg strijelca lige Antonija Di Natalea.

Vodeći topnik Serije A postigao je pogodak i u petak, no tek u 86. minuti za konačnih 3-2 nakon što je Huntelaar povisio na 3-1. Bio mu je to sedamnaesti gol u dvadesetom ovosezonskom nastupu.