0

Milan poveo u 19. sekundi pa izgubio protiv Juventusa, Lazio remizirao s Fiorentinom

U velikom talijanskom nogometnom derbiju Juventus je u Torinu, u meču 7. kola ovosezonske Serije A, pobijedio Milan 3-2 i time nastavio pratiti žestoki ritam Rome i Napolija...

Upisao je aktuelni talijanski prvak šestu pobjedu u sezoni (uz samo jedan remi, kod Intera), te ima isti broj bodova kao Napoli, odnosno, dva manje od Rome.

Milan je ovim porazom upao u negativnu statistiku, ima dvije pobjede, dva remija i tri poraza. U drugoj je polovici na tabeli.

Za Milan je ovaj derbi počeo savršeno jer je u 19 sekundi pogodak za goste postigao Ganac Sulley Muntari. No, u ostatku poluvremena je Juventus bio bolji i bilo je samo upitno koliko će domaćin zabiti pogodaka. Postigao je jedan, majstor Andrea Pirlo je u 15. izjednačio nakon slobodnog udarca.

U nastavku je Milan bio slomljen unutar samo sedam minuta. Sebastian Giovinco je u 69. doveo Juve u vodstvo (ušao je minutu i po prije), a u 75. je Giorgio Chiellini povećao na 3-1. Minutu prije toga je Mexes pocvrenio za goste, s čime je i isparila nada o bodu ili sva tri Milana.

Kako je počelo, tako je i završilo. Na samom kraju meča Muntari je smanjio na 3-2.

Nogometaši Fiorentine su treću prvenstvenu utakmicu ostali bez pobjede. Poslije poraza kod Intera i domaćeg remija protiv Parme, uslijedio je i remi u Rimu kod tima bh. reprezentativca Senada Lulića Lazija. Gosti su imali više loptu u svom posjedu, domaćin je imao nešto konkretnije prilike, ali je devedeset minuta takmičenja završilo bez pogodaka. Lulić je igrao svih 90 minuta.

Serie A, 7. kolo:

Juventus - Milan 3-2 (Pirlo 15, Giovinco 69, Chiellini 75 / Muntari 1, 90) Lazio - Fiorentina 0-0 Catania - Genoa 1-1 (Barrientos 59 / Legrottaglie 87-ag) Bologna - Verona 1-4 (Diamanti 52-11m / Cacciatore 22, Iturbe 29, Toni 56, 90+3 Jorginho) Napoli - Livorno 4-0 (Pandev 4, Inler 26, Callejon 54, Hamšik 83) Sampdoria - Torino 2-2 (Sansone 41, Eder 90-11m / Immobile 66, Cerci 76-11m) Udinese - Cagliari 2-0 (Danilo 33, Di Natale 53)

1. Roma 7 7 0 0 20-1 21
  2. Napoli 7 6 1 0 18-4 19
  3. Juventus 7 6 1 0 14-6 19
  4. Inter 7 4 2 1 16-6 14
  5. Verona 7 4 1 2 12-10 13
  6. Fiorentina 7 3 3 1 13-8 12
  7. Lazio 7 3 2 2 11-10 11
  8. Udinese 7 3 1 3 9-8 10