Serie A
0

Milan pobjedom na drugo mjesto

Nogometaši Milana u dvoboju s pregršt pogodaka pobijedili su Cagliari na San Siru 4-3. Njihova je to treća pobjeda u nizu, te peta prvenstvena u posljednjih osam dvoboja.

Njome su se igrači brazilskog trenera Leonarda, makar možda samo privremeno, dokopali drugog mjesta na ljestvici.

Gosti su preko Matrija i Lazzarija preokrenuli početno vodstvo domaćih koje je Milanezima priskrbio Seedorf na asistenciju Borriella u petoj minuti. Do kraja poluvremena, Borriello je stigao izjednačiti, a Pato zabiti svoj šesti prvenstveni pogodak na asistenciju Ronaldinha.

Sam je Ronaldinho zapečatio pobjedu domaćih golom iz penala u 62. minuti za 4-2. Izborio ga je ponovno odlični Borriello. Gosti su do kraja stigli još samo smanjiti.

Francesco Totti već je do 28. minute u mrežu golmana Barija pospremio tri pogotka, od čega jedan iz penala, jedan iz slobodnjaka i jedan iz igre. Došao je do brojke od devet prvenstvenih pogodaka ove sezone izjednačivši se na vrhu ljestvice s Antonijem Di Nataleom, a njegova je Roma na koncu pobijedila na rimskome Olimpijskom stadionu Bari 3-1.

Do pobjede je , nakon niza od triju utakmica bez trijumfa, došla Sampdorija. U Đenovi su Antonio Cassano i suigrači porazili Chievo 2-1. Jedan je gol za domaće, svoj osmi ove sezone u prvenstvu, zabio reprezentativac Giampaolo Pazzini.

Serie A, 13. kolo:

Livorno – Genoa 2-1 (Lucarelli 21, Pulzetti 90+3 / Criscito 63) Milan – Cagliari 4-3 (Seedorf 5, Borriello 38, Pato 40, Ronaldinho 62-11m / Matri 9, Lazzari 30, Nene 69) Napoli – Lazio 0-0 Palermo – Catania 1-1 (Migliaccio 4 / Martinez 55) Roma – Bari 3-1 (Totti 6-11m, Totti 14, 28 Totti / Andreolli 73-ag) Sampdoria – Chievo 2-1 (Rossi 19, Pazzini 65 / Mantovani 80) Siena – Atalanta 0-2 (Tiribocchi 7, Acquafresca 67-11m) Juventus – Udinese (kasnije)