19

Milan pobijedio Empoli, strijelci Bacca i Luiz Adriano

(Foto: EPA)
U 2. kolu talijanske Serije A Milan je bio domaćin Empoliju te je pobijedio rezultatom 2:0.

Nakon poraza od Fiorentine na otvaranju sezone, Milan je tražio pobjedu protiv Empolija. Domaći su poveli u 17. minuti preko Bacce, koji je pogodio mrežu golmana Skorupski.

Milan je vodio samo četiri minute, jer je na 1:1 izjednačio Saponara. Asistent je bio Maccarone.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu je Milan krenuo odlučnije prema golu Empolija, što se isplatilo u 69. minuti. Novo vodstvo domaćim je donio Luiz Adriano svojim prvijencem za Milan.

Do kraja utakmice je Milan čuvao vodstvo i upisao pobjedu, prvu u novoj sezoni. Sada se nalazi na desetom mjestu s tri boda, a Empoli je posljednji bez ijednog boda.

Povratnik u redove Milana, talijanski reprezentativac Mario Balotelli, utakmicu je gledao s klupe za rezervne igrače.