Milan još jednom razočarao, domaći porazi Chieva i Cesene

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Odigrano je još šest susreta 19. kola italijanske Serije A u kojima su nastupili i bh. internacionalci Milan Đurić (Cesena), odnosno Ervin Zukanović (Chievo).

Milan je ponovo priredio razočarenje za armiju svojih navijača. Novi poraz na San Siru nanio im je tim Atalante rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Denis u 33. minuti. Bio je ovo četvrti meč u nizu u kojemu Milan nije uspio pobijediti.

Agoniju je nastavila Parma porazom na domaćem terenu od Sampdorije 2:0. Strijelci u trijumfu gostiju bili su Bergessio i Soriano.

Cesena je na domaćem terenu pretrpjela još jedan poraz, ovog puta od Torina rezultatom 3:2. Benassi i Quagliarella pogađali su u razmaku od dvije minute za ranih 0:2, a do odlaska na odmor iz penala je smanjio Brienza. Pet minuta prije kraja dosuđen je novi jedanaesterac za domaće koji je u gol za 2:2 ponovo pretvorio Brienza. Radost je ipak trajala tek dvije minute pošto je za konačnih 3:2 gol u 87. minuti postigao Lopez. Milan Đurić odigrao je svih 90 minuta u timu Cesene.

Chievo je imao zadovoljavajućih 1:1 protiv favorizovane Fiorentine sve do sudijske nadoknade vremena kada je gol za trijumf Viola postigao Babacar. Prethodno je za goste pogađao Rodriguez, odnosno za domaće Pellisier. Ervin Zukanović odigrao je svih 90 minuta u domaćem timu.

Odlični Beradi postigao je tri pogotka za Sassuolo koji je u posljednjim minutama ispustio trijumf na gostovanju kod Genove. Meč je okončan rezultatom 3:3. Strijelci za domaći tim bili su Falque i dva puta Fetfatzidis.

Udinese i Cagliari podijelili su bodove, a konačan rezultat utakmice glasio je 2:2.