Primera
0

Messi spasio bod Barçi u 91. minuti kod Athletica

Nakon sedam pobjeda i tri remija nogometaši Barcelone su još jednom dijelili bodove u Primeri ove sezone. U 12. kolu su odigrali neodlučeno 2-2 kod Athletica u Bilbau.

No, s tim jednim bodom može prvak Evrope i Španije biti izuzetno sretan jer ga je ugrabio u 91. minuti. Tada je, naime, Lionel Messi postigao izjednačujući pogodak, odnosno, svoj četrnaesti u prvenstvu.

Imala je Barcelona grdnih problema na uvijek teškom gostovanju. Na kišom natopljenom travnjaku su se domaći igrači sjajno nosili, ali su, treba priznati, imali i dosta sreće prilikom postizanja drugog pogotka. Tada je, u 80. minuti, Gerard Pique prevario vlastitog golmana Victora Valdesa i uveo svoju ekipu u neprilike.

Prije toga je Athletic vodio i 1-0 golom Herrere u 20. minuti, ali je samo četiri minute kasnije Cesc Fabregas lijepo pucao glavom, zatresao domaću mrežu i time poništio vodstvo domaćina.

Barcelona je bila bolja, dominantnija i sastav s više prilika, no na kraju su spašavali i jedan bod na ovom gostovanju.

Nakon ovakvog raspleta Real Madrid na vrhu tabele ima tri boda više od katalonske ekipe.

Sporting je na gostovanju kod Zaragoze imao tri boda u džepu sve do 92. minute kada je Portugalac Helder Postiga dao gol za konačnih 2-2. Prije toga je oba pogotka za Sporting postigao David Barral.

Primera, 12. kolo:

Athletic Bilbao - Barcelona 2-2 (Herrera 20, Pique 80-ag / Fabregas 24, Messi 90+1) Granada - Racing Santander 0-0 Zaragoza - Sporting 2-2 (Botia 28-ag, Postiga 90+2 / Barral 31, 44) Rayo Vallecano - Real Sociedad 4-0 (Piti 12-11m, Michu 49, 62, Trashorras 72) Espanyol - Villarreal 0-0 Real Madrid - Osasuna 7-1 (Ronaldo 23, 55-11m, 58, Pepe 34, Higuain 40, Benzema 63, 81 / Balde 31)

1. Real Madrid 11 9 1 1 39-7 28
  2. Barcelona 11 7 4 0 34-6 25
  3. Valencia 11 7 3 1 17-9 24
  4. Levante 11 7 2 2 17-9 23
  5. Sevilla 11 4 6 1 11-8 18
  6. Malaga 11 5 2 4 12-14 17
  7. Espanyol 11 5 1 5 9-13 16
  8. Rayo Vallecano 11 4 3 4 14-13 15