29

Mešanović strijelac u pobjedi Slavije Prag nad Pribramom

Bh. fudbaler Muris Mešanović postigao je gol u domaćoj pobjedi Slavije iz Praga nad Pribramom (3:0) u okviru 3. kola češke Synot lige.

Mešanović je mrežu gostiju zatresao u 45. minuti čime je donio vodstvo Slaviji. Ovaj 26-godišnji napadač je postigao svoj drugi ligaški gol u trećem nastupu u novoj sezoni Synot lige. Prvi gol postigao je u 1. kolu kada je u sudijskoj nadoknadi pogodio za konačnih 2:2 protiv Zlina.

Vodstvo Slavije udvostručio je Skoda u 65. minuti, a konačnih 3:0 postavio je Husbauer u 91. minuti. Mešanović je na terenu proveo 89 minuta, a zamijenio ga je Van Kessel.

Pored nastupa u ligi, Mešanović je upisao i dva nastupa u kvalifikacijama za Evropsku ligu gdje Slavija u play offu igra protiv Anderlechta od kojeg je u prvom meču na domaćem terenu izgubila sa 3:0.

Slavija je trenutno osma na tabeli sa pet bodova iz tri odigrane utakmice. Tim iz Praga zajedno sa ekipom Brno ima utakmicu manje u odnosu na ostale timove.