4

Mehmedi i Chicharito donijeli pobjedu Bayeru protiv dortmundske Borussije

Bayer je u Leverkusenu sa 2:0 savladao Borussiju iz Dortmunda u šestom kolu Bundeslige.

U veoma uzbudljivom meču obje ekipe su imale dobre prilike, ali tresla se samo Bürkijeva mreža.

Najprije je u 9. minuti Chicharito glavom šutirao, a golman Dortmunda je sjajno odbranio i odbio loptu u korner. No, nakon tog kornera kojeg je izveo Calhanoglu Mehmedi je zaboravljen na petercu i glavom je pospremio loptu u mrežu za 1:0.

Kampl je pokušao udvostručiti prednost Bayera u 32. minuti, no njegov šut je otišao pored gola,

Prvu veliku šansu za Borussiju imao je Dembele u posljednjoj minuti prvog poluvremena, ali je šutirao daleko preko gola sa vrha kaznenog prostora domaćina.

U drugoj minuti drugog poluvremena Wendell je propustio sjajnu priliku za Bayer kada iz nepoosredne blizine nije uspio poslati loptu u praznu mrežu.

Aubameyang je imao šansu za Dortmund u 73. minuti, ali je Leno odbranio njegov udarac.

Bayer je do drugog gola došao u 79. minuti susreta. Calhanoglu je asistirao Chicharitu kojem nije bilo teško matirati Bürkija za 2:0.

Volland je mogao dati i treći gol za Bayer, no njegov šut iz 87. minute bio je lagan zadatak za Bürkija.

Aubameyang je pogodio Lenovu mrežu u 88. minuti, ali je gol opravdano poništen zbog ofsajda.

Dortmund je ovim porazom propustio priliku da se približi lideru Bayernu na samo bod zaostatka.