128
106
128

Velšani ne pamte po dobrom selektora naše reprezentacije Mehmeda Baždarevića.
Naime, nastupajući za selekciju bivše Jugoslavije Baždarević je srušio snove reprezentaciji koju je predvodio legendarni Ian Rush pogotkom u 80. minuti susreta u Cardiffu.

Velšanima je bila potrebna pobjeda za historijski, prvi plasman na Evropsko prvenstvo koje se 1984. godine igralo u Francuskoj, a vrata Eura otvorio im je Robbie James, koji je predriblao Zorana Simovića i u 53. minuti doveo domaću selekciju u vodstvo 1:0.

No, deset minuta prije kraja susreta Safet Sušić je izdriblao petoricu Velšana, te je ostavio loptu Baždareviću, koji je sjajnim šutem izvan kaznenog prostora pogodio mrežu loše postavljenog Nevillea Southalla i izjednačio na 1:1.

To je ujedno bio Mešin prvi pogodak za SFRJ u tek trećem nastupu.

Velšanima je ostala samo jedna nada - da SFRJ i Bugarska u posljednjem kolu odigraju neriješeno.

Velšani su sve do 91. minuta susreta na Poljudu bili jednom nogom na Euru, a onda se ukazao Radanović i pogodio za 3:2 uz čuveno "Je li to moguće?" Mladena Delića...