18

Medunjanin upisao dvije asistencije u pobjedi Maccabija u Rumuniji

Maccabi iz Tel Aviva je u prvom meču trećeg pretkola Evropske lige slavio sa 3:1 u gostima rumunske ekipe Pandurii.

Gosti iz Izraela su poveli već u sedmoj minuti susreta. Reprezentativac Bosne i Hercegovine Haris Medunjanin je sa centra sjajno uposlio Tala Ben Haima, koji se sjajno oslobodio svog čuvara i matirao nemoćnog Stancu.

Rumunski tim je do izjednačenja došao u 30. minuti kada je Herea pogodio na Voiculetovu asistenciju.

Svoju drugu asistenciju Medunjanin je upisao na početku drugog poluvremena. Iz slobodnog udarca sa lijeve strane centrirao je pravo na glavu Igiebora koji jepogodio za 1:2.

Medunjanin je iz igre izašao u 68. minuti, a zamijenio ga je Peretz, koji je samo devet minuta kasnije postavio konačnih 1:3.