3

Medunjanin strijelac u visokom porazu Gaziantepspora

Anadolija
Haris Medunjanin
Bosanskohercegovački fudbalski reprezentativac i član turskog prvoligaša Gaziantepspora Haris Medunjanin bio je strijelac u porazu svog kluba na gostovanju kod Rizespora u okviru 21. kola turske Sportoto Superlige.

Rizespor je ofanzivno započeo utakmicu postignuvši tri pogotka u svega 20 minuta prvog poluvremena. Strijelac prvog i jedinog pogotka za Gaziantepspor u susretu na stadionu Yeni Rize Sehir bio je Medunjanin u 37. minutu utakmice. Konačan rezultat prvog poluvremena bio je 3:1.

Nešto slabiji tempo je zabilježen u drugom poluvremenu utakmice, a rezultat je ostao 3:1 sve do 83. minute kada je igrač Rizespora Deniz Kadah pogodio za 4:1.

Pred sami kraj susreta, kada se već očekivao posljednji zvižduk turskog suca Bulenta Yildirima, Deniz Kadah postiže svoj drugi pogodak na utakmici, te postavlja rezultat na konačnih 5:1.

Sudac Yildirim tokom ovog susreta podijelio je ukupno 10 žutih kartona, od kojih je jedan dobio i Haris Medunjanin.

Gaziantepspor trenutno zauzima 12. mjesto na tabeli turske Spor-toto Super lige, dok je Rizespor na 15. poziciji i bori se za opstanak.