Primera
0

VIDEO / Medunjanin golom spasio bod Valladolidu

Valladolid je u 90. minuti izborio bod na gostovanju kod Espanyola za što je zaslužan rođeni Sarajlija i potencijalni reprezentativac BiH Haris Medunjanin.

Sve frustracije lošim igrama ove sezone nogometaši Villarreala ispoljili su protiv Tenerifa u devetom kolu španske Primere. Goste su ispratili kući s 5-0.

Bila je to druga uzastopna pobjeda Villarreala, ali i tek druga ukupno ove sezone u španskom prvenstvu.

Umjesto suspendiranog Nilmara, u napadu je s Josebom Llorenteom zaigrao Giuseppe Rossi, što se pokazalo dobitnom kombinacijom jer je upravo taj dvojac “skuhao” uvjerljivu pobjedu domaće momčadi. Rossi je postigao pogodak i dodao tome jednu asistenciju, dok je Llorente bio autor dva gola, od kojih je posebno atraktivan bio onaj drugi u 52. minuti kada je najprije petom prebacio suparničkog igrača, potom prebacio i golamana te onda lagano glavom plasirao loptu u mrežu.

Zaragoza je pobijedila Almeriju s 2-1.