0

Medunjanin asistent u remiju Deportiva i Cordobe, Barcelona uvjerljiva protiv Almerije

Haris Medunjanin
Ubjedljivom pobjedom nad Almerijom rezultatom 4:0 Barcelona je nastavila put ka naslovu prvaka Španije.

Lider na tabeli Primere poveo je u 33. minuti večerašnje utakmice pogotkom Lionela Messija. Sjajnu solo akciju Argentinac je završio preciznim udarcem lijevom nogom u suprotni ugao gostujućeg gola.

U desetoj minuti nastavka na 2:0 povisio je Luis Suarez. Napadač Katalonaca pogodio je na sličan način kao Messi u prvom poluvremenu.

U posljednjih petnaest minuta posao su zaključili Bartra i drugim pogotkom Suarez za konačnih 4:0.

U drugom susretu Deportivo La Coruna i fenjeraš Cordoba podijelili su bodove. Meč na Riazor stadionu okončan je rezultatom 1:1. Iznenađujuće su poveli gosti golom Andonea, da bi isti igrač u sudijskoj nadoknadi autogolom postavio konačnih 1:1. Andone je u svoju mrežu skrenuo loptu koju je iz kornera u kazneni prostor Cordobe uputio Haris Medunjanin. Reprezentativac BiH u igru je na večerašnjoj utakmici ušao u 63. minuti.