0

Mazzarrija ne brine prvi poraz Napolija ove sezone

Walter Mazzarri
Računamo li osnovnih 90 minuta onda su nogometaši Napolija u četvrtak doživjeli prvi poraz ove sezone. Na gostovanju u Eindhovenu, u utakmici Evropske lige, s 3-0 ih je pobijedio holandski PSV.

Napoli je u Seriji A ove sezone ostvario pet pobjeda i remi u šest utakmica. Dobio je na premijeri Evropske lige AIK Stockholm s 4-0, a s Juventusom je u 90 minuta Superkupa odigrao 2-2 (kasnije su Torinezi taj susret dobili 4-2 u produžetku).

Pobjeđivao je Napoli u prijateljskim utakmicama tokom ljeta minhenski Bayern, Bayer i Bragu, te je imao, računamo li dakle 90 minuta, jedanaest pobjeda i dva remija u zadnjih 13 utakmica. Posljednji im je poraz bio 6. maja od Bologne.

"Nismo dobro odigrali. Nema tajne, ali ako moram birati onda je bolje da smo tri boda izgubili u Evropskoj ligi, nego li u Seriji A", rekao je trener Walter Mazzarri.

Napoli se trenutno u Seriji A nalazi na vrhu zajedno s prvakom Juventusom (po 16 bodova).