Le Championnat
0

Marseille startao porazom, Lyon remijem

S devet subotnjih utakmica počelo je 73. izdanje francuskog nogometnog prvenstva. Senzaciju na startu priredio je Caen pobjedom na Velodromeu kod prvaka Marseillea 2-1.

Strijelci za goste pred 65.000 gledatelja bili su Seube u 52. i Arabi u 86. minuti, a jedini pogodak za domaći sastav postigao je Samassa u 77. minuti.

Marseille je u maju prošle godine proslavio svoj prvi naslov francuskog prvaka nakon 1992. godine. Činilo se da će izbjeći poraz kada je Mamadou Samassa, koji je ušao s klupe, poravnao na 1-1 u 77. minuti. No, četiri minute prije kraja je vezni igrač gostiju Youssef El-Arabi pogotkom glavom utišao Velodrome.

Poput Marseillea, skromno je u novo prvenstvo ušao i Lyon, ali on je na svom Gerlandu barem osvojio jedan bod, odigravši protiv Monaca 0-0. Bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić proveo svih 90 minuta na terenu.

Momčad Lensa također je bila neuspješan domaćin, jer je pred više od 31.000 svojih navijača izgubila od Nancyja s 2-1.

Le Championnat, 1. kolo:

Lyon – Monaco 0-0 Marseille – Caen 1-2 (Samassa 77 / Seube 52, Arabi 86)

Auxerre – Lorient 2-2 (Pedretti 19, Le Tallec 58 / Diarra 7, Mvuemba 68) PSG – St. Ettiene 3-1 (Erding 5, Janot 42 – ag, Nene 83 / Payet 39) Rennes – Lille 1-1 (Bangoura 25 / Sow 62) Sochaux – Arles 2-1 (Butin 17, Faty 55 / Djadjede 11) Lens – Nancy 1-2 (Maoulida 72 / Feret 27, Berenguer 83) Toulouse – Brest 2-0 (Braathen 36, Machado 85 – 11 m) Nice – Valenciennes 0-0

Redoslijed: 1. PSG 3, 2. Toulouse 3, 3. Caen 3, 4. Nancy 3, 5. Sochaux 3...