Le Championnat
0

Marseille preuzeo vrh tabele

Nogometaši Marseillea su, barem privremeno, preuzeli vrh tabele francuskog prvenstva. U 31. kolu su na Velodromeu pobijedili Grenoble 4-1.

U prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, no u nastavku je proključao marsejski stadion. Serija je otvorena pogotkom Taiwa iz jedanaesterca, a potom su uslijedili pogoci Hiltona, pa još jedan Taiwa i za kraj ovosezonskog pojačanja iz Šahtara - Brandaa.

Lille i PSG su odigrali bez pogodaka, dok u večernjem terminu igraju Lyon i Monaco.

Marseille je ovim preuzeo vodstvo na ljestvici sa 61 bodom. Dva manje imaju Bordeuax i Lyon, s tim da sedmerostruki uzastopni prvak Francuske ima utakmicu manje.

Le Championnat, 31. kolo:

Lille - PSG 0-0

Marseille - Grenoble 4-1 (Taiwo 52-11m, 65, Hilton 59, Brandao 89 / Courtois 90)