Le Championnat
0

Marseille napokon pobijedio

Nogometaši Marseillea tek su u trećem pokušaju ugrabili prve bodove ove sezone u francuskom prvenstvu. Branitelji naslova su na svome Velodromeu svladali Lorient s 2-0.

Porazi od Caena kod kuće i Valenciennesa u gostima u prva dva kola Le Championnata izazvali su potres u Marseilleu, ali nakon ove će se subote vjerovatno lakše disati u klubu s juga Francuske.

Zanimljivo je da su Marseilleu premijerni trijumf sezone donijeli igrači iz odbrambene linije. Argentinac Gabriel Heinze pogodio je u šestoj minuti, a konačnih je 2-0 u 72. minuti postavio Nigerijac Taye Taiwo.

Do prve je prvenstvene pobjede došao i Lyon koji je na svome terenu s minimalnih 1-0 svladao novog prvoligaša Brest. Jedini je strijelac u 19. minuti bio Jean Makoun.

Lens je remizirao protiv Monaca (2-2). Gosti iz Kneževine su imali dva pogotka prednosti zahvaljujući Danielu Niculaeu i Pierre-Emericku Aubameyangu, ali Lens je u završnih 20 minuta izjednačio golovima Adriana i Sebastiana Roudeta.

Le Championnat, 3. kolo:

Lens – Monaco 2-2 (Adriano 71, Roudet 83 / Niculae 20, Aubameyang 69) Lyon – Brest 1-0 (Makoun 19)

Marseille – Lorient 2-0 (Heinze 6, Taiwo 72) Nice – Nancy 1-1 (Fae 26 / Efoulou 85) Rennes – Saint Etienne 0-0 Toulouse – Arles 2-1 (Braaten 36, Didot 62 / Djedje 64) Auxerre – Valenciennes (kasnije)

Tabela: 1. Toulouse 9, 2. Caen 6 (-2), 3. Rennes 5, 4. Nice 5, 5. PSG 4 (-1), 6. Valenciennes 4 (-1)...