Le Championnat
0

Marseille do slavlja u sudijskoj nadoknadi

Nogometaši Marseillea slavili su 2-1 na gostovanju kod Boulognea u sklopu 33. kola Le Championnata i tako zadržali prednost nad drugoplasiranim Auxerreom na pet bodova nastavivši koračati ka prvom naslovu od 1992. godine.

Vodio je Marseille kod pretposljednje ekipe prvenstvene tabele golom Mathieua Valbuene od 44. minute, ali je domaćin izjednačio pred sam kraj utakmice, u 82. minuti, preko Jeremyja Blayaca.

Mreže su mirovale sve do sudijske nadoknade i činilo se da će Marseille pružiti priliku pratiteljima da ga malo sustignu pet kola prije kraja sezone, ali je potom stoper domaćih Yoann Lachor igrao rukom u vlastitom šesnaestercu. Sudija je pokazao na 11 metara, a s bijele tačke je precizan bio Taye Taiwo.

Drugoplasirani Auxerre je s lakih 4-1 kod kuće ispratio Lorient u utakmici u kojoj je gostujući sastav posljednji sudijski zvižduk dočekao s dva igrača manje (isključeni Jeremy Morel u 58. i Fabien Audard u 87. minuti).

Od ostalih utakmica spomenimo tek gostujući remi Lensa kod Nice (0-0), kao i domaći remi Grenoblea protiv Sochauxa (2-2). Le Championnat, 33. kolo:

Auxerre – Lorient 4-1 (Oliech 36, Jelen 38, Birsa 56, Hengbart 89 / Gameiro 82) Boulogne – Marseille 1-2 (Blayac 83 / Valbuena 43, Taiwo 90+5-11m)

Grenoble – Sochaux 2-2 (Ljuboja 55, Matsui 62 / Ideye 27, Brechet 75) Nice – Lens 0-0 Rennes – Nancy 0-0 Valenciennes – Le Mans 0-1 (Corchia 90+4)

Bordeaux – Lyon (21h)

Redoslijed: 1. Marseille 68, 2. Auxerre 63, 3. Lyon 58 (-1), 4. Montpellier 58 (-1), 5. Bordeaux 56 (-2)...14. Lens 39...20. Grenoble 16