Možda bi lopta završila u mreži
19

VIDEO / Mario Götze će još dugo pamtiti ovaj šut Roberta Lewandowskog

Drugi je put ove sezone dortmundska Borussija izgubila rurski derbi od najmrskijih rivala, nogometaša Schalkea. Drugi je put, sada u Gelsenkirchenu, bilo 2-1 za "rudare".

Dok su prvo poluvrijeme završili s minusom od dva gola, u nastavku su igrači Jürgena Kloppa zaigrali angažiranije.

Poljski centarfor Robert Lewandowski u 59. je minuti smanjio na 2-1, da bi desetak minuta kasnije, našavši se ponovno u sjajnoj prilici za gol, pucao neprecizno; njegov oštri volej lijevom nogom nije, međutim, zaustavio jedan od suparničkih stopera, kao ni golman Timo Hildebrand, već je odsjeo na međunožju saigrača mu Marija Götzea.

Iako je izvjesno vrijeme bio u "nokdaunu", mladi se njemački reprezentativac pridigao i odigrao utakmicu do kraja: s krivnjom da je saigraču pokvario radost 18. ovosezonskog prvenstvenog pogotka, a saigračima osvajanje jednog boda u regionalnom derbiju...