28

Marin Aničić sa dva gola odveo Astanu u treće pretkolo Lige prvaka

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Marin Aničić postao je junak Astane.

Naš odbrambeni igrač postigao je dva gola u pobjedi kazahstanskog kluba nad Žalgirisom u drugom pretkolu Lige prvaka i osigurao Astani prolazak dalje.

Najprije je pogodio u 31. minuti nakon kornera, no gosti su izjednačili u 57. preko Elivelta i u tom trenutku litvanski klub je prolazio dalje s obzirom da je prvi meč završen rezultatom 0:0.

No, gol za pobjedu i veliko slavlje domaćinu donio je Aničić u drugoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena i prolazak u treće pretkolo Lige prvaka.

Aničić se najbolje snašao u gužvi u petercu gostujuće ekipe i loptu ubacio u praznu mrežu.

Tamo će Astana igrati protiv boljeg iz duela Celtic - Lincoln. Prva utakmica na Gibraltaru završena je pobjedom domaćina od 1:0.