1

Marcello Lippi osvojio azijsku Ligu prvaka sa Guangzhouom

Marcello Lippi, ugledni 65-godišnji talijanski nogometni strateg, ostvaruje uspjehe i na azijskom tlu, kao trener kineskog Guangzhou Evergrandea.

U tu ekiipu Lippi je došao 2012. godine, te je u oba navrata osvajao naslov kineskog prvaka. Ove je subote, pak, otišao i korak dalje budući da je s tom ekipom osvojio azijsku Ligu prvaka.

U uzvratnom finalnom meču Guangzhou je na svom terenu odigrao 1-1 protiv južno-korejskog Seoula. U 58. minuti Brazilac Elkeson doveo je kineski tim u vodstvo, dok je samo četiri minute kasnije izjednačio Crnogorac Dejan Damjanović.

Takav je rezultat ostao do kraja, a on je bio dovoljan da Guangzhou Evergrande proslavi ukupnu pobjedu, jer je u prvom meču, na gostovanju, odigrao 2-2.