Premiership
0

Manchester Utd. - Newcastle 3-0

Nogometaši Manchester Uniteda startali su u novu sezonu Premiershipa lakom, 3-0 pobjedom, protiv povratnika u elitno društvo, nogometaša Newcastlea.

Gledatelji na Old Traffordu nisu vidjeli pogodak Waynea Rooneyja, ali nisu niti malo morali strahovati za prva tri boda.

Sjajnu je utakmicu odigrao vremešni, 35-godišnji Paul Scholes, koji je vodio igru Uniteda, a pritom je i dva puta asistirao. Prvo u 33. minuti kada je uposlio Dimitra Berbatova, a bugarski je napadač time načeo mrežu gostiju. Samo osam minuta kasnije najbolje se u gužvi snašao Fletcher, te je pogotkom omogućio lagodni odlazak na odmor domaće momčadi.

U nastavku je Manchester United nastavio voditi u igru, a sve je zaključeno najljepšom akcijom u devedeset minuta. Scholes je na lijevoj strani pronašao godinu dana starijeg Ryana Giggsa, a ovaj je iz prve zakucao loptu u suprotnu stranu Newcastleovog gola.