Premiership
0

Manchester United zadržao nadu

Pobjedom na gostovanju kod Sunderlanda 1-0, nogometaši Manchester Uniteda zadržali su barem teoretske izglede za odbranu naslova engleskog prvaka.

Nanijev udarac desnom nogom u 28. minuti osigurao je ''crvenim vragovima'' pobjedu na Stadionu svjetla. Ekipa Manchester Uniteda mogla je i uvjerljivije pobijediti jer je imala dosta dobrih prilika, pogotovo Berbatov, ali je ipak do kraja morala strijepiti za pobjedu. Wayne Rooney odigrao je svih 90 minuta za goste, a u 54. minuti dobio je žuti karton.

Nakon što je Chelsea ranije slavio na Anfieldu s 2-0, a Manchester United je bio bolji od Sunderlanda, razmak između dvije vodeće ekipe ostao je i dalje jedan bod. Chelsea sada ima 83 boda, a United 82. Odluka o prvaku, dakle, pada u zadnjem kolu u kojem će Chelsea dočaketi Wigan, a Manchester United će biti domaćin Stokeu.

Fulham je kao domaćin u londonskom derbiju pobijedio West Ham s 3-2. Zanimljivo da je to bila prva prvenstvena pobjeda Fulhama protiv West Hama nakon 12 utakmica u kojima ''čekićari'' nisu izgubili. Isto tako, West Ham je posljednji poraz prije ovog, u svim takmičenjima na Craven Cottageu, pretrpio u sezoni 1974/75 u Carling Cupu!

U odnosu na ekipu koja je u četvrtak na istom stadionu pobijedila HSV 2-1 i izborila plasman u finale Europa lige, menadžer Fulhama Roy Hodgson napravio je čak sedam promjena u sastavu, ali se to nije osjetilo. Utakmicu je obilježio West Hamov napadač Carlton Cole, koji je prvo u 58. minuti zabio autogol, a onda je samo tri minute kasnije naciljao u ''pravu'' mrežu. Strijelci za domaćina bili su još Dempsey u 45. i Chuka u 79. minuti, a za goste Franco u drugoj minuti sudijske nadoknade.  Premiership, 37. kolo:

Liverpool - Manchester United 0-2 (Drogba 33, Lampard 54)  Fulham – West Ham 3-2 (Dempsey 45, Cole 58-ag, Chuka 79 / Cole 61, Franco 90+2)

Sunderland – Manchester United 0-1 (Nani 28)

1. Chelsea 37 26 5 6 95-32 +63 83
  2. Manchester United 37 26 4 7 82-28 +54 82
  3. Arsenal 36 22 6 8 78-39 +39 72
  4. Tottenham Hotspur 36 20 7 9 64-37 +27 67
  5. Manchester City 36 18 12 6 72-43 +29 66
  6. Aston Villa 37 17 13 7 52-38 +14 64
  7. Liverpool 37 18 8 11 61-35 +26 62