Engleska Premier liga
75

VIDEO / Manchester United u golijadi preokrenuo protiv Readinga

Robin van Persie (Foto: AFP)
Nevjerovatnu su utakmicu u sklopu 15. kola engleskog nogometnog prvenstva imali priliku vidjeti gledatelji na Madejski Stadiumu. Naime, Manchester United je slavio protiv domaćeg Readinga sa 4-3, a svi su golovi postignuti u prvom poluvremenu.

Tačnije, postignuti su do 34. minute kada je Robin van Persie svojim desetim ovosezonskim golom postavio konačni rezultat. Učinio je to svojom slabijom nogom desnicom nakon proigravanja petom Waynea Rooneyja.

Dva je puta Reading vodio, 1-0 i 3-2, a United je u maniri favorita svoje drugo vodstvo i sačuvao. Dva je gola United primio glavom nakon ubacivanja iz kornera, a strijelci su bili Adam Le Fondre i Sean Morrison. Prvi je gol za domaćine zabio još u 8. minuti snažnim udarcem ljevicom Hal Robson-Kanu.

Dva je gola za "Crvene vragove" zabio Wayne Rooney, jednog iz jedanaesterca koji je izborio Jonathan Evans, a drugog nakon sjajne asistencije Patricea Evre s lijeve strane. Prvi je gol za United zabio Brazilac Anderson, iskosa s lijeve strane kaznenog prostora uz pomoć stative. Bio mu je to prvi ovosezonski gol, dok su Rooneyju bili treći i četvrti.

Utakmica Readinga i Manchester Uniteda tek je treća u premierligaškoj historiji u kojoj je sedam golova postignuto već u prvih 45 minuta.

Ekipa Sir Alexa Fergusona je pobjedom na najbolji način iskoristila remi Manchester Cityja i Evertona (1-1) i drugoplasiranim "Građanima" pobjegla na tri boda razlike.

Premier liga, 15. kolo:

Reading - Manchester United 3-4 (Robson-Kanu 8, Fondre 19, Morrison 23 / Anderson 13, Rooney 16-11m, 30, Van Persie 34) Arsenal - Swansea 0-2 (Michu 89, 90+1) Fulham - Tottenham 0-3 (Sandro 56, Defoe 72, 77) Liverpool - Southampton 1-0 (Agger 43) Manchester City - Everton 1-1 (Tevez 43-11m / Fellaini 33) QPR - Aston Villa 1-1 (Mackie 18 / Holman 8) West Bromwich Albion - Stoke 0-1 (Whitehead 75) West Ham - Chelsea 3-1 (Cole 63, Diame 86, Maiga 90 / Mata 13)

1. Manchester United 15 12 0 3 37-21 +16 36
  2. Manchester City 15 9 6 0 28-11 +17 33
  3. Chelsea 15 7 5 3 25-16 +9 26
  4. Tottenham 15 8 2 5 28-23 +5 26
  5. WBA 15 8 2 5 24-19 +5 26
  6. Everton 15 5 8 2 25-19 +6 23
  7. Swansea 15 6 5 4 23-17 +6 23
  8. West Ham 15 6 4 5 19-17 + 2 22