Premiership
0

Manchester United rutinski do pobjede

Nogometaši Manchester Uniteda bez poteškoća su svladali West Ham s 3-0 na svom Old Traffordu u ogledu 3. kola engleskog prvenstva.

Bila je to utakmica u skladu s očekivanjima. Manchester je bio razigran, dominantan i učinkovit, dok gosti u prvom poluvremenu nisu pokazali baš ništa, a u nastavku su bili tek nešto opasniji.

Wayne Rooney je napokon zabio gol, svoj prvi nakon marta. Doduše, iz penala, u 33. minuti, za 1-0. U nastavku su nogometaši menadžera Alexa Fergusona s još dva lijepa pogotka osigurali uvjerljivu pobjedu.

U akciji kod drugog gola, u 50. minuti, Rooney je fino proigrao Nanija, koji se u slalomu kroz suparničku obranu izborio za dobru poziciju za šut, a i udarac mu je bio pravi, razoran i precizan. U 69. minuti, domaći navijači radovali su se novom pogotku. Nani je ovoga puta bio asistent, s desne strane je uputio poluvisoku loptu na rub peterca, a bugarski centarfor Dmitar Berbatov odličnim volejem ju je zakucao u mrežu.

Bila je to šesta uzastopna prvenstvena pobjeda Manchester Uniteda protiv West Hama. I prošle sezone su ''crveni vragovi'' dva puta bili vrlo uvjerljivi, 4-0 u Londonu i 3-0 kod kuće.

Podsjetimo da je Manchester United s 3-0 pobijedio i u prvom ovosezonskom prvenstvenom susretu na Old Traffordu, protiv Newcastlea, a nakon toga je u prošlom kolu na gostovanju kod Fulhama odigrao 2-2. Zauzima 3. mjesto sa 7 bodova, koliko ima i Arsenal na drugom mjestu, a vodeći je Chelsea s maksimalnim učinkom od devet bodova.

West Ham, ekipa koju vodi izraelski trener Avram Grant, pretrpjela je i treći uzastopni poraz, uz ukupnu gol razliku 1-9.

Premiership, 3. kolo:

Blackburn - Arsenal 1-2 (M. Diouf 27 / Walcott 20, Aršavin 51) Blackpool – Fulham 2-2 (Pantsil 71-ag, Varney 76 / Zamora 35, Etuhu 87) Tottenham – Wigan 0-1 (Rodellega 80) Wolverhampton – Newcastle 1-1 (Ebanks-Blake 43 / Carroll 62) Chelsea – Stoke City 2-0 (Malouda 32, Drogba 77) Manchester United – West Ham United 3-0 (rooney 33 - 11 m, Nani 50, Berbatov 69)

1. Chelsea FC 30014-0+149
  2. Arsenal FC 3 21 09-2 +77
  3. Manchester United 3 2 1 0 8-2 +6 7
  4. Wolverhampton 312 04-3 +15
  5. Newcastle United FC 31117-4 +34
  6. Manchester City FC 21103-0 +34
  7. Bolton Wanderers FC 21103-1 +24 8.Birmingham City FC 21104-3 +14 9.Tottenham Hotspur FC311 12-2 04
  8. Blackpool FC 311 16-8 -24
  9. Fulham FC 303 04-4 03