Premierliga
30

Manchester United pobjegao Cityju na plus 15

Sa utakmice na Old Traffordu (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su Reading s 1-0 i došli na prag naslova engleskog prvaka. Imaju velikih 15 bodova prednosti pred Manchester Cityjem, a oba kluba imaju za odigrati još devet utakmica do kraja Premierlige...

"Građani" su u ranijoj subotnjoj utakmici 30. kola izgubili u gostima kod Evertona (2-0), a njihov je gradski rival to iskoristio i povećao prednost na vrhu tabele. Za 20. naslov u klupskoj povijesti treba mu još najviše 13 bodova do kraja prvenstva.

Nije United bio posebno raspoložen protiv Readinga na svome Old Traffordu, ali je svejedno stvorio više prilika, a jednu od njih i iskoristio. U 21. je minuti Rio Ferdinand gurnuo loptu Wayneu Rooneyju, a ovaj je pucao sa 16, 17 metara. Lopta je zakačila Alexa Pearcea i preko golmana Stuarta Taylora završila u mreži.

Rooneyju je to bio sedmi gol u osam utakmica (sva takmičenja) na Old Traffordu u 2013. godini. Manchester United, pak, nije primio pogodak u Premierligi već 537 minuta.

Reading je, s druge strane, doživio peti poraz zaredom i ostao “zakopan” na pretposljednjem mjestu tabele.

Premierliga, 30. kolo:

Manchester United - Reading 1-0 (Rooney 21) Swansea - Arsenal 0-2 (Monreal 74, Gervinho 90+1)

Aston Villa - Queens Park Rangers 3-2 (Agbonlahor 45+3, Weimann 59, Benteke 81 / Jenas 23, Townsend 73) Southampton - Liverpool 3-1 (Schneiderling 6, Lambert 33, Rodriguez 80 / Coutinho 45+1) Stoke - West Bromwich 0-0 Everton - Manchester City 2-0 (Osman 32, Jelavić 90+3)

Tabela: Manchester United 74, Manchester City 59, Tottenham 54, Chelsea 52, Arsenal 50, Everton 48...