Premiership
0

Manchester United pobjedom nazad na prvo mjesto

Sa nova dva gola Wayne Rooney je odveo Manchester United do nove pobjede i povratka na prvo mjesto premierligaške tabele. U meču 30. kola na Old Trafordu pao je Fulham (3-0).

Rooney je zabio u 46. minuti nakon duplog pasa odigranog s Portugalcem Nanijem za 1-0. U 82. minuti povisio je na 2-0 nakon lijepog prodora Dimitra Berbatova po desnoj strani i povratne prizemne lopte ne engleskog reprezentativca i najboljeg strijelca Premier lige, koji je u svom 28. prvenstvenom nastupu ove sezone zabio svoj 26. odnosno 27. gol.

Konačan je rezultat na ubacivanje Parka u 87. minuti postavio Berbatov zabivši svoj 11. prvenstveni pogodak.

Rooney je na ukupnom zbroju od 32 u pogotka za Manchester United ove sezone. Osim 27 u Premiershipu, četiri je zabio u Ligi prvaka, a još jedan u Carling Cupu. Ronaldov klupski rekord otprije dvije sezone iznosi 42 gola u sezoni. Može li ga Rooney prestići?

Nakon ove pobjede tim Alexa Fergusona na tabeli ima dva boda prednosti (66-64) ispred Chelseaja i Arsenala. Chelsea ima utakmicu manje.

Premiership, 30. kolo:

Manchester United – Fulham 3-0 (Rooney 46, 84, 89) Sunderland – Manchester City (17.00)