0

Manchester United pobjednik Lige prvaka

Sarajevo-x.com
Pobjednik najelitnijeg klupskog nogometnog takmičenja UEFA-ine Lige prvaka je slavni engleski klub Manchester United koji je večeras u finalnoj utakmici nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio Chelsea rezultatom 7:6.

Finale Lige prvaka odigrano je na Luzhniki stadionu u Moskvi. U regularnom dijelu utakmice rezultat je bio izjednačen 1:1. Prvi gol za Manchester postigao je Cristiano Ronaldo u 26. minuti susreta, a izjednačio je Lampard u 45. minuti susreta. Niti nakon dva produžetka i 120 odigranih minuta nije bilo promjene rezultata. Didier Drogba je nakon nesportskog poteza u 115. minuti susreta isključen s terena.

Izvođenje jedanaesteraca je bilo dramatično. Prvo je Cristiano Ronaldo promašio jedanaesterac za Manchester. Kapiten Chelseaja Terry je imao priliku donijeti trofej svom klubu ali je ipak promašio jedanaesterac. Na kraju Ryan Giggs je pogodio za Manchester, da bi Van der Sar odbranio ključni penal Anelki i donio Manchesteru treći naslov prvaka u historiji.