Premiership
0

VIDEO / Manchester United pobijedio Tottenham za prvo mjesto

Sarajevo-x.com
Manchester Uniter je u okviru engleskog Premiershipa savladao ekipu Tottenhama rezultatom 3:1, čime je zauzeo prvo mjesto na tabeli ispred Chelseaja.

Prvo poluvrijeme proteklo je u dobroj i žustroj utakmici sa mnogo tempa, kako je to i uobičajeno za utakmice engleskih timova, ali su mreže mirovale, čime nijedan trener nije mogao biti zadovoljan.

Na gol se čekalo 13 minuta u drugom poluvremenu, kada je veteran Ryan Giggs sigurno pogodio sa bijele tačke. Iako je golman gostiju "pročitao" stranu, Giggs je bio isuviše precizan, pa je Old Trafford eksplodirao od velikog slavlja domaćih navijača.

Radost Manchester Uniteda nije dugo trajala. Ledley King je nakon kornera visoko skočio i pogodio za 1:1.

U 79. minuti Alex Ferguson uvodi Frederica Machedu i sve karte baca u napad. Takva taktika se isplatila nakon samo dvije minute, kada Nani pogađa za 2:1.

U 86. sudija ponovo pokazuje na bijelu tačku, a odgovornost je opet preuzeo kapiten "crvenih đavola", koji je promijenio stranu i ponovo bio precizan za novi gol i potvrdu važne pobjede njegovog tima.

Manchester United 2 - 1 Tottenham Hotspur
Uploaded by nongcream7. - More professional, college and classic sports videos.