0

Manchester United pobijedio Aston Villu, Everton bolji od Southamptona

Piše: E. I.
Pet utakmica 31. kola engleske nogometne elite igralo se od 16:00 sati.

Manchester United je stigao do izuzetno važne pobjede na svom terenu čime su "Crveni Vragovi“ ostali na četvrtom mjestu. Domaći su od početka utakmice vršili pritisak prema golu gostiju koji se nalaze u donjem dijelu tabele. Pritisak je konkretiziran krajem prvog poluvremena kada je Hererra pogodio za veliko slavlje.

U nastavku je tim sa Old Trafforda nastojao je postići drugi pogodak. To su uspjeli u 79. minuti kada je pogodio Rooney. Samo minut poslije Benteke je smanjio na 2:1. Ipak, u sudijskoj nadoknadi Hererra svojim drugim golom na ovoj utakmici postavlja konačnih 3:1.

Do važnog trijumfa stigao je i Everton koji je na svom terenu savladao izuzetno nezgodni Southampton rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak postigao je Jagielka u 16.minuti. Tim iz Liverpoola stigao je do 37 boda i približio se sredini tabele.

Bh. reprezentativac Muhamed Bešić ušao je u igru u 72.minuti kada je zamijenio Barkleya.

Parovi i rezultati:

Everton – Southampton 1:0 (Phil Jagielka 16.) Leicester City – West Ham United 2:1 (Cambiaso 12., King 86.- Kouyate 32.)

Manchester United – Aston Villa 3:1 (Herrera 43. i 90., Rooney 79. -Benteke 80.) Swansea City- Hull City 3:1 (Yueng Ki 18, i Gomis 37. i 89. – McShane 50.) Bromwich Albion – Queens Park Rangers 1:4 (Anichebe 58. - Vargas 15., Austin 37., Zamora 43., Barton 90.)