Derbi Premiershipa
0

Manchester United na Emiratesu pobijedio Arsenal

Derbi 24. kola engleskog nogometnog prvenstva igran je na Emirates stadionu na kojem je gostujuća momčad Manchester Uniteda svladala Arsenal 3-1.

Branitelji naslova prvaka bili su većim dijelom utakmice angažiranija momčad na travnjaku i njihova pobjeda ostvarena je bez ijedne mrlje. Premda valja naglasiti i da je Arsenal imao svoje šanse za bolji ishod, no momčad Arsenea Wengera nije ih znala iskoristiti.

Jedan od mnogobrojnih napada gostujuće momčadi konačno je urodio plodom u 33. minuti susreta nakon sjajne solo akcije Nanija s desne strane. Prošetao se 23-godišnji Portugalac kroz trojicu odbrambenih igrača domaće momčadi, a potom loptu probao prebaciti na drugu stranu peterca. U pokušaju da ju izbaci iz opasnog područja Arsenalov golman Almunia skrenuo ju je iza sebe.

Već šest minuta kasnije bilo je 2-0. Ovaj puta pogodak Uniteda ne ide na dušu Almunije, budući da je ostao bez ikakve prilike zaustaviti stoti premierligaški pogodak Waynea Rooneyja. Engleski je 24-godišnji reprezentativac postigao 20. prvenstveni pogodak u 23. utakmici sezone, te je i dalje uvjerljivo vodeći na listi najboljih strijelaca Premiershipa.

Svoj 85. prvenstveni gol za "crvene vragove" (15 ih je postigao u dresu Evertona) zabio je iz kontranapada sjajno upućenim udarcem iz prve s nešto više od deset metara po sredini vratiju.

Treći je puta po loptu u mrežu Almuniju poslao Ji-sung Park. Ponovno je za domaćina koban bio protunapad, a u situaciji tri na jedan Park se odlučio sam iskoristiti situaciju prizemnim udarcem u desni ugao Arsenalovog golmana.

Kod zaostatka od tri gola trgnuo se i domaćin, no ništa više od ublažavanja poraza nisu uspjeli napraviti. Konačnih 1-3 djelo je Thomasa Vermaelena koji je bio precizan volejom iz pada s vrha šesnaesterca. Lopta se do gola Edwina van der Sara odbila od Evansa i promijenila smjer.

Premiership, 24. kolo:

Arsenal - Manchester United 1-3 (Vermaelen 79 / Almunia 33 - ag, Rooney 39, Park 52)

1. Chelsea 23 17 3 3 57-19 54
  2. Manchester United 24 17 2 5 56-20 53
  3. Arsenal 24 15 4 5 60-28 49
  4. Tottenham 24 12 6 6 45-25 42
  5. Liverpool 24 12 5 7 42-26 41
  1. Manchester City 22 11 8 3 44-30 38
  2. Aston Villa 23 11 7 5 31-18 40
  3. Birmingham 23 9 7 7 22-23 34