FA Cup
0

Manchester United izbacio Arsenal

Iz trećeg su kup-takmičenja u posljednjim dvjema sedmicama ispali nogometaši Arsenala. Nakon finala Carling Cupa i osmine finala Lige prvaka, završili su takmičenje i u četvrtfinalu FA Cupa.

Manchester United s rezervnom je veznom postavom nadigrao i pobijedio londonsku ekipu na Old Traffordu 2-0.

Poveli su igrači Alexa Fergusona drugom ovosezonskim pogotkom Brazilca Fabija da Silve u 28. minuti. Zabio je mladi Brazilac nakon akcije u kojoj je Hernandeza proigrao Fabijev brat blizanac Rafael, a Meksikančev udarac glavom samo nakratko zaustavio Manuel Almunia.

U 48. je minuti Edwin van der Sar odbranio dva zicera francuskom stoperu Laurentu Koscielnyju, da bi nakon toga, odmah u sljedećem napadu, Wayne Rooney postavio konačan rezultat nakon još jednog odbijanca, obaj put od švicarskog stopera Johana Djouroua.

Arsenal tako niti sedmi put u nizu nije uspio pobijediti United na Old Traffordu. Niz bez pobjede u Manchesteru (6 poraza, 1 remi) za Wengerovu ekipu traje od 17. septembra 2006. godine, kada je Arsenal slavio 1-0.

Do pobjede je sastav Alexa Fergusona došao sa sljedećom početnom postavom vezne linije: Rafael da Silva, John O'Shea, Fabio da Silva i Darron Gibson. U 46. je minuti Fabija zamijenio ekvadorski desnokrilni igrač Antonio Valencia, nastupivši tako prvi put nakon petomjesečne pauze zbog teške povrede članka.

Pri spašavanju jedne prilike za domaće švicarski stoper gostiju Johan Djourou teže se povrijedio u 81. minuti. Posljednjih 15-ak minuta dvoboja (igra je bila produžena čak osam minuta!) Wengerova je ekipa odigrala s igračem manje jer je Francuz već potrošio tri izmjene.

Djourou, koji je vjerovatno iščašio rame, iznesen je s terena na nosilima, s maskom za kisik na licu.

Wengeru i njegovim nogometašima sada preostaje samo u potpunosti se okrenuti Premiershipu.

FA Cup, četvrtfinale:

Birmingham – Bolton 2-3 (Jerome 38, Phillips 80 / Elmander 21, Davies 66 – 11 m, Lee 90) Manchester United – Arsenal 2-0 (Fabio 28, Rooney 49)