4

Manchester remizirao s Evertonom

FENA
Detalj s utakmice (Foto: AFP)
Nogometaši Manchester Uniteda propustili su priliku da pobijede Everton i praktično osiguraju naslov prvaka Engleske.

U susretu 35. kola Premier lige Manchester je na "Old Traffordu" odigrao 4:4 s Evertonom, mada je do finiša meča imao dva gola prednosti.

Goste je u vodstvo doveo hrvatski internacionalac Jelavić u 34. minuti, a Rooney je poravnao sedam minuta kasnije.

Golovima Welbecka (57.) i Nanija (61.) United je napravio preokret i poveo s 3:1. Fellaini je u 67. minuti golom vratio nadu Evertonu, ali je dvije minute kasnije Rooney ponovo donio dva gola prednosti ekipi Alexa Fergusona.

Ipak golovima Jelavića (83.) i Pienaara (85.) Everton je došao do boda.

Ovim remijem United je došao na šest bodova prednosti nad gradskim rivalom Cityjem, koji od 17 sati gostuje Wolverhamptonu. U slučaju trijumfa "građana" razlika između dvaju klubova iznosila bi samo tri boda i gradski derbi u narednom kolu mogao bi riješiti pitanje prvaka.