Premiership
0

Manchester opet na vrhu, stradao Bolton

Bez najboljeg strijelca Premiershipa Waynea Rooneyja i stuba odbrane Rija Ferdinanda Manchester United slavio je 4-0 gostujuću pobjedu kod Boltona u utakmici 31. kola Premiershipa.

Sir Alex Ferguson, menadžer ekipe koja se slavljem vratila na vrh tabele nakratko prepušten Chelseaju, odlučio je odmoriti dvojicu važniih igrača pred važan ogled u Ligi prvaka. U utorak, naime, United igra u Münchenu protiv Bayerna prvu utakmicu četvrtfinala najjačeg klupskog evropskog nogometnog takmičenja.

Ferguson je postavio na teren sastav sa samo jednim isturenim igračem, bio je to Dimitar Berbatov, a bugarski se nogometaš za povjerenje zahvalio uz dva pogotka. Zabio je u 69. i 78. minuti, oba gola iz blizine, i tako došao do brojke od 12 prvenstvenih pogodaka ove sezone.

Recimo i da je Manchester poveo autogolom Jlloyda Samuela, a da je konačnih 4-0 u 82. postavio Darron Gibson ni dvije minute nakon što je ušao u igru. Premiership, 31. kolo:

Bolton - Manchester United  0-4 (Samuel 38 - ag, Berbatov 69,78, Gibson 82)

Birmingham - Arsenal 1-1 (Phillips 90 / Nasri 81)

Chelsea - Aston Villa 7-1 (Lampard 15, 44 - 11m, 62 - 11m, 90, Malouda 57, 68, Kalou 83 / Carew 29)

Hull City - Fulham 2-0 (Bullard 16 – 11m, Fagan 48)

Tottenham – Portsmouth 2-0 (Crouch 27, Kranjčar 41)

West Ham - Stoke City 0-1 (Fuller 69)

Wolverhampton - Everton 0-0