Manchester City prvak Engleske, Edin Džeko strijelac

13.5.2012. u 17:58
1.251
163
1.251
Manchester City je u nevjerovatnoj utakmici protiv QPR-a uspio preokrenuti golovima u sudijskom vremenu za pobjedu od 3:2 i tako osvojiti titulu prvaka Engleske. Građani su osvojili titulu nakon 44. sezone. Na drugom mjestu je završio Manchester United, koji je pobijedio Sunderland u gostima sa 1:0.
Domaći su na Etihad Stadiumu poveli u 39. minuti, a stijelac je bio Pablo Zabaleta, uz asistenciju Yaya Tourea, koji je nekoliko minuta kasnije morao napustiti teren zbog povrede, a zamijenio ga je Nigel de Jong. Prvo poluvrijeme je okončano uz prednost Manchester Cityja.

U nastavku susreta potpuni preokret. Već u trećoj minuti nastavka igre Djibril Cisse je izjednačio na 1:1. Od 55. minute susreta Queens Park Rangersi su igrali sa jednim igračem manje, nakon što je Joey Barton dobio crveni karton. Planove građana da ponovo preuzmu vodstvo osujetio je Jamie Mackie u 66. minuti i tako doveo QPR u vodstvo od 2:1. Asistirao mu je Armand Traore.

U nastavku susreta City je u nekoliko navrata zaprijetio golmanu QPR-a, međutim bezuspješno, sve do produžetaka kada je Džeko postigao pogodak za izjednačenje, a potom Aguero šutirao za konačnih 3:2. Spomenimo i to da je naš reprezentativac Edin Džeko u igru ušao u 69. minuti zamijenivši Garetha Barryja.

Upravo je Džeko u sudijskoj nadoknadi postigao gol za 2:2, a pobjedu i titulu Građanima je donio Aguero u posljednjim trenucima utakmice.

Manchester United je slavio pirovu pobjedu protiv Sunderlanda sa 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Wayne Rooney.

Manchester City 1-1 Queens Park Rangers by fasthighlights-2012

Manchester City 1-2 Queens Park Rangers by fasthighlights-2012

Manchester City 2-2 Queens Park Rangers by fasthighlights-2012

Manchester City 3-2 Queens Park Rangers by fasthighlights-2012