Manchester City poražen kod Evertona, United slavio pobjedu

0
54
0
Everton savladao lidera na tabeli (Foto: AFP)
Bh. reprezentativac Edin Džeko odigrao je čitavu utakmicu u porazu Manchester Cityja na gostovanju u Liverpoolu kod Evertona 0:1. U isto vrijeme, United je kod kuće savladao Stoke rezultatom 2:0.
Strijelac pobjedonosnog gola za Everton bio je D. Gibson u 60. minuti utakmice.

City je najbolje prilike za gol propustio u prvom poluvremenu, a posebno treba izdvojiti šut Samira Nasrija koji je završio na prečki domaćeg gola. U drugom poluvremenu je City pokušavao postići gol, ali bez izglednijih prilika.

Kiks lidera na tabeli iskoristio je Manchester United koji je slavio pobjedu protiv Stokea rezultatom 2:0. Crveni đavoli oba su gola postigli sa bijele tačke. U 38. minuti je strijelac bio Hernandez, a u 53. Berbatov. Naš reprezentativni golman Asmir Begović je i ovu utakmicu odgledao sa klupe.

Nakon večerašnjih utakmica, United je stigao City na vrhu tabele i obje ekipe imaju po 54 boda iz 23 odigrane utakmice.

Ostali rezultati: Swansea - Chelsea 1:1, Tottenham - Wigan 3:1, Wolverhampton - Liverpool 0:3.

Tabela: 1. Manchester City 54, 2. Manchester United 54, 3. Tottenham 49, 4. Chelsea 41, 5. Arsenal 36 (-1)...

szólj hozzá: Everton v Man City 1:0 Gibson