Engleska Premier liga
75

VIDEO / Manchester City i Arsenal remizirali, Džeko igrao 68 minuta

Edin Džeko (Foto: AFP)
Manchester City je danas na stadionu Etihad odigrao neriješeno s Arsenalom 1:1. Golove su dali Lescott u 40. minuti i Koscielny u 82. minuti.

Od samog početka igrao je i naš reprezentativac Edin Džeko koji je igru napustio u 68. minuti.

Dijamantov tim postigao je gol u 40. minuti, a strijelac je bio Joleon Lescott na asistenciju Davida Silve.

Odmah nakon gola, u 42. minuti protivničkoj mreži zaprijetio je Džeko.

Njegov tim je ozbiljno zaprijetio Arsenalovoj mreži u 46. minuti kada je Yaya Toure šutirao prema golu, ali nije bio dovoljno precizan. Javi Garcia pucao je glavom u 56. minuti ali je Arsenalova odbrana dobro reagirala. U 58. minuti Cityjevi igrači su ponovo krenuli u napad, ali je šut Sergia Aguera bio neprecizan.

Izjednačujući gol postigao je Koscielny u 82. minuti na veliku radost navijača gostujućeg tima.